European Championship Techno293 – 24/31 July 2016 – Sopot Πολωνία

Ακόμα μία εξαιρετική παρουσία σε Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, πραγματοποίησαν οι αθλητές του τμήματος Ιστιοσανίδας του Ομίλου μας.

Όλοι μας οι αθλητές συμμετείχαν στους χρυσούς στόλους των κατηγοριών τους διεκδικώντας το καλύτερο δυνατό πλασάρισμα στην τελική κατάταξη.

Αναλυτικά

Την 5η θέση στην κατηγορία των νεανίδων (Youth Girls u17) κατέκτησε η Κατερίνα Δίβαρη – GRE 366 και ήταν στην διεκδίκηση των μεταλλίων μέχρι και την τελευταία κούρσα της διοργάνωσης.

Στην 7η θέση στην κατηγορία των παίδων (Βoys U15) βρέθηκε Σιλιτζόγλου Νικόλαος GRE 127 ενώ ο Χάρης Κόγιας – GRE 107 ήταν 12ος στην τελική κατάταξη.

Ο Αστραπέλλος Κωνσταντίνος- GRE 52 στη κατηγορία εφήβων (Βoys U17) έτρεξε στις ιστιοδρομίες του χρυσού στόλου και ολοκλήρωσε την προσπάθεια του στην 50η θέση

Συγχαρητήρια στον προπονητή μας Jean Marc Φάντη για τις συνεχόμενες επιτυχίες των αθλητών του και του ευχόμαστε ανάλογη συνέχεια στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στην Ιταλία τον Οκτώβριο 2016